sobota, 17 grudnia 2011

#9 West Lake, China


                "Hello from China!" - Takim rozpoczęciem wita mnie Victoria na kolejnej pocztówce, pozdrawiając z Hangzhou - zamieszkiwane przez 2 mln ludzi miasto na wschodzie Chin lecz dziś nie mieście, tylko o zdjęciu przedstawionym na kartce.
                Kartka przedstawia wiosenną scenerię jeziora Xi Hu [West Lake, Jezioro Zachodnie] znajdującego się właśnie w Hangzhou. Jezioro jak jezioro - ktoś by rzekł. Otóż nie. West Lake jest jedną z bardziej popularnych atrakcji turystycznych w Chinach. Odwiedza je rocznie 7 milionów turystów rocznie, a jedną z niesamowitych scenerii Xi Hu można zobaczyć na rewersie banknotu o nominale 1 Yuana (chińskia waluta). Co jeszcze sprawia, że jezioro jest tak popularne? UNESCO. W 2011 roku krajobraz kulturowy Jeziora Zachodniego został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO
               Pocztówka, dodatkowo skrywa jedną bardzo miłą niespodziankę, o której Victoria nie wsponiała, a którą sam znalazłem. - Zastanawiając się cóż to za wieża wznosi się w tle za jeziorem doszedłem iż jest to Pagoda Baochu. Wzniesiona w latach 968 - 975! Dziś atrakcja Hangzhou - pełni funkcję wieży widokowej z której oglądać można miasto.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz