wtorek, 2 grudnia 2014

Najpopularniejsze imie dla chłopca w UK? Nie to nie Jack.

W tegorocznych danych dotyczących najpopularniejszych imion wśród nowo narodzonych brytyjskich dzieci dziwna przypadłość.
Najpopularniejsze imię dla chłopca w Anglii.


Podczas gdy dla dziewczynek wyjątkowo popularnym imieniem jest Sophia, numerem jeden dla chłopców okazuję się być MOHAMMED osiągając olbrzymią przewagę nad drugim: Olivierem, tym samym awansując aż o 27 miejsc w rankingu. Przy tak utrzymującym się wskaźniku za niedługo co drugi chłopiec urodzony w UK będzie nosił to imię xD

Mały Mohamed
Mohammed to imię pochodzenia arabskiego znane przede wszystkim dzięki twórcy islamu, prorokowi Mohamedowi. Oznacza tyle co pochwalony / pobłogosławiony (przez Boga). Cieszące się największą popularnością na Bliskim Wschodzie oraz uznawane za najpopularniejsze na całym świecie.
Trendy imion w Wielkiej Brytanii mogą być zaskakujące jeszcze pod jednym względem: Wyznaczane, bowiem są przez aktorów, celebrytów oraz postaci z filmów, seriali i produkcji animowanych. Dobrym przykładem może być imię Eric, które wzrosło o 314% po tym jak Simon Cowell nazwał tak swojego syna, a po ogromnym sukcesie Disney'owskiej produkcji Frozen (Kraina Lodu) imię Elsa oraz Olaf również często były wybierane przez świeżo upieczonych rodziców tym samym wskakując z otchłani do pierwszej setki najpopularniejszych imion. Natomiast bijący wszelkie rekordy popularności serial Breaking Bad również jest powodem wzrostu ilości noworodków z imionami Skyler, Jesse oraz Walter.

Lista prezentuje się dość ciekawie nie tylko dlatego że jest kilka nowości ale przede wszystkim dlatego, że imiona są normalne i ciekawe bo patrząc na polskie trendy imion zastanawiam się co jest nie tak z rodzicami, że co druga dziewczynka nazywa się Oliwia a chłopczyk to Kuba albo Kacper...

A poniżej pierwsza 10 najpopularniejszych imion w Wielkiej Brytanii w 2014 roku:


Jeden z wielu brytyjskich Mohamedów:
Dwukrotny złoty medelista olimpijski Mohamed Farah.
Photo: RadioTimes
Chłopcy:                             /Dziewczynki:

Mohammed                        Sophia
Olivier                                Emilly
Jack                                    Lily
Noah                                  Olivia
Jacob                                  Amelia
Charlie                                Isla
Harry                                  Isabella
Joshua                                 Ava
James                                  Sophie
Ethan                                   Cloe


oraz najwyżej notowane nowości:
Chłopcy: Kian, Jonathan, Omar, Ali, Kai, Eli, Leon, Hunter, Milo, Ibrahim, Andrew, John, Aarav, Kyle
Dziewczynki: Nur, Emilia, Gracie, Elsa, Harper, Ariana, Lacey, Faith, Alexis, Skye, Alyssa

Names drawn from parents who registered with the Baby Centre in 2014. The list groups together variants of spelling under the most popular.

read more:
Most popular names 2014 - independent.co.uk

Is Muhammad the most popular name in UK? - incependent.co.uk


Pozdrawiam przyszłych rodziców :)
SSM.6 komentarzy:

 1. Pamiętaj jak w jednej grupie na studiach -9 osobowej były aż 4 Anny O.o Oliwia mi się nie podoba, ale też zauważyłam że to bardzo chodliwe imię dla małych dziewczynek, podobnie jak wszelkie Emilki i Amelki (choć imiona same w sobie są ładne - TO TYLKO POLSKIE ZDROBNIENIA JE SZPECĄ)

  OdpowiedzUsuń
 2. hm daje do myślenia. Miło Cię czytać, wieki mnie tu nie było :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dokładnie, masz rację! Ja ogólnie najchętniej bym zwiała na drugi koniec Polski, a jeszcze chętniej na drugą stronę kuli ziemskiej :D Ludzie też w sumie są średni, jakoś szczególnie sympatyczni nie są, może to z tego faktu, że muszą się kisić w tej dziurze? ;p

  OdpowiedzUsuń
 4. Siostra mi czytała ostatnio ten artykuł i jednak nie wiem, jak to skomentować...
  Co do polskich imion to wśród nowonarodzonych dzieci moich znajomych, królują: Zuzanna i Nadia. Oprócz tego jest jeszcze Franciszek, Marcel i Alicja...

  OdpowiedzUsuń
 5. no właśnie Mohammed nie jest żadną nowością, na całym świecie najwięcej jest właśnie Mohammedów :D ciekawa jestem, kiedy to imię wskoczy na pozycję 1 we Francji..
  a w nowościach widzę, że dużo imion żydowskich wspina się po drabinie!

  OdpowiedzUsuń
 6. W grudniu urodziła nam się córeczka i daliśmy jej na imie Zofia :)

  OdpowiedzUsuń