niedziela, 11 grudnia 2011

#2 St. Petersburg, Rosja

Sankt Petersburg (rus. Санкт-Петербург) - ogromny gród w zachodniej Rosji. Zamieszkiwany przez 4,5 miliona ludzi, drugi po Moskwie największy ośrodek przemysłowy w Rosji. - te czynniki czyniły by z miasta nudnym i zapyziałym 'ruskim' molochem. Nic bardziej mylnego. Petersburg to najchętniej odwiedzane przez turystów miasto Rosji, atrakcyjne centrum kulturalno-naukowe, piękna architektura oraz nietypowa zabudowa (osadzone na kilkudziesięciu wyspach które łaczy 396 mostów) przykleja mu plakietkę jednego z najbardziej niesamowitych miast świata, tworzy z niego perełkę na skale światową. St. Petersburg to 'Wenecja Północy', ósme najbardziej atrakcyjne turystycznie miasto świata (UNESCO).
      Dla mnie St. Pete zawsze będzie numerem jeden na liście miast, które chcę odwiedzić.

Na pocztówce otrzymanej od Svety przedstawiony jest Plac Pałacowy i Pałac Zimowy wraz z 47,5 metrową kolumną Aleksandra I. jako pośmiertny podarek od Mikołaja I dla uczczenia brata (wspomnianego Aleksandra) i zwycięskich nad Napoleonem wojsk rosyjskich.

Pocztówka przyszła jako oficial ze strony postcrossing.com. Również do obejrzenia w serwisie: http://www.postcrossing.com/postcards/RU-539609 .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz